Czym jest ORCID ID?

ORCID to niezależna organizacja non-profit która przydziela stały identyfikator - ORRCID ID. Ma on za zadanie odróżniać cię unikalnie spośród innych badaczy i zbierać Twoje publikacje i wyniki badań w jednym miejscu. ORCID jest zintegrowany z wieloma platformami wydawniczymi, instytucjami, usługami badawczymi na całym świecie, także z tym czasopismem. Dowiedz się więcej na orcid.org.

Jak i dlaczego używamy ORCID ID?

To czasopismo zbiera Twój identyfikator ORCID iD, abyśmy my i szersza społeczność mogli być pewni, że jesteś prawidłowo zidentyfikowany i powiązany z publikacjami. Dzięki temu pozostaniesz z Tobą w pełnym zakresie pracy przez całą karierę.
Po kliknięciu przycisku „Autoryzuj” w wyskakującym okienku ORCID, poprosimy Cię o udostępnienie swojego iD przy użyciu uwierzytelnionego procesu - albo rejestrując się w celu uzyskania identyfikatora ORCID iD, albo, jeśli już go masz, logując się na swoje konto ORCID, a następnie udzielając nam pozwolenie na uzyskanie Twojego ORCID iD. Robimy to, aby zapewnić prawidłową identyfikację i bezpieczne połączenie z Twoim ORCID iD.
Dowiedz się więcej w artykule Co jest takiego specjalnego w logowaniu się .
To czasopismo będzie gromadzić i wyświetlać uwierzytelnione identyfikatory iD autorów i współautorów na profilu OJS i stronie artykułu. Ponadto metadane artykułów zostaną automatycznie przesłane do Twojego rekordu ORCID, dzięki czemu będziemy mogli pomóc Ci w utrzymywaniu aktualności Twojego rejestru za pomocą zaufanych informacji. Dowiedz się więcej z Sześć sposobów wykorzystania ORCID iD

Gdzie wyświetlany jest ORCID ID?

Powiadamianie o używaniu autoryzowanego ID na twoim koncie jest zaznaczone przez wyświetlanie ikony iD icon przy Twoim profilu użytkownika oraz na stronie artykułu. Dowiedz się więcej Jak ORCID ID powinien być wyświetlany?